Najlepszy termos do kawy

W okresie jesienno-zimowym po termosy sięga dużo osób. Gdy wybieramy się na długi spacer, w góry, do pracy czy do szkoły przyda się nam termos, który długo trzyma ciepło. Wiele osób nie może żyć bez ciepłej kawy. Warto wybrać taki, w którym kawa będzie ciepła nawet po długim czasie.

Materiał

Gdy planujemy zakup termosu, powinniśmy kierować się materiałem wykonania, wytrzymałością oraz pojemnością. Termos plastikowy ze szklanym wkładem, wyróżnia się właściwościami izolacyjnymi. Niestety nie są one lekkie, ani trwałe. Do wyboru są także termosy metalowe ze stali nierdzewnej. Tego typu termosy są wytrzymałe i odporne na korozje. Niewątpliwie mają mniejsze zdolności izolacyjne niż szkło.

Pojemność

Pojemność to również ważna kwestia. Jeżeli wybieramy się gdzieś na cały dzień, termos o pojemności 0,3 l. będzie z pewnością za mały. Największym termosem będzie taki o pojemności 1,8 litra, jednakże nie będzie on odpowiedni dla każdego. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdza się termos cały napełniony. Utrzymuje on dłużej ciepło, nie warto kupować większego, jeżeli będziemy napełniać go tylko w połowie.

Korek i nakrętka

Decydują one przede wszystkim o szczelności termosu, dlatego też, wbrew pozorom są bardzo istotne. Korek może być manualny lub . Manualny, czyli tradycyjny, odkręcany. Automatyczny to taki, który otwiera się po naciśnięciu. Łatwiej wtedy utrzymać ciepło. Jednakże warto zwrócić uwagę na jakość termosu, aby korek nie wyrobił się zbyt szybko i nie zaczął przeciekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *