Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Nie jest łatwo wybrać dobry ekspres do kawy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ekspresów. Trudno zdecydować się na coś konkretnego. Prawidłowo dobrany ekspres to gwarancja pysznej kawy. Przed zakupem warto rozeznać się w tym temacie.

Rodzaje ekspresów do kawy

Wyróżniamy ekspresy ciśnieniowo-przelewowe, ciśnieniowe oraz przelewowe. Ciśnieniowe czyli automatyczne, kolbowe oraz kawiarki. Mogą również posiadać wbudowany młynek lub miejsce na saszetki.

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne z młynkiem

Współcześnie jest to najdroższy i zarazem najpopularniejszy typ ekspresów. Kawa z takiego ekspresu jest pyszna i najprostsza w przygotowaniu. Sukcesem w tym ekspresie jest to, że zawiera on wbudowany młynek, który mieli kawę bezpośrednio przed zaparzeniem. Umożliwia on przygotowanie niemalże każdego rodzaju kawy.

Ekspresy kapsułkowe

Ostatnimi czasy popularne są także ekspresy kapsułkowe. Jest to również automatyczny ekspres ciśnieniowy. Obsługa tego ekspresu jest banalna. Jak sama nazwa wskazuje, do zaparzenia kawy potrzebne są kapsułki.

Saszetkowe ekspresy do kawy

Ekspresy tego typu są podobne do kapsułkowych. Mielona kawa pakowana jest w saszetki, które są zdecydowanie tańsze od kapsułek. Do wyboru mamy szeroką gamę smaków. W takich ekspresach możemy regulować moc kawy.

Ekspresy kolbowe

Dostępne są domowe oraz profesjonalne. W tych urządzeniach stosuje się kawę mieloną. Należy samemu zmielić ziarna lub zaopatrzyć się w młynek. Ekspresy te posiadają kolbę z sitkiem, w której należy umieścić kawę. Ten ekspres to strzał w dziesiątkę dla osób, które lubią przygotowywać kawę od a do z.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *