Kawa moja miłość

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia, bez filiżanki kawy każdego dnia. Jest wiele rodzajów kaw, niemalże każdy, kto pije ją na co dzień ma swój ulubiony. Nie da się jednak ukryć, że kawa kawie nie równa. Prawdziwy smakosz powinien poznać każdy rodzaj.

Espresso

Nazwa tej kawy wywodzi się od włoskiego słowa „espressivo”, które oznacza wyrazisty. To słowo idealnie opisuje ową kawę. Parzy się ją z mieszanki różnych gatunków kaw z drobno zmielonych ziaren. Espresso to bardzo mocna kawa, daje dużo energii. Serwowana jest ona w małych filiżankach, podawana z kieliszkiem wody.

Lungo i Americano

Kawa Lungo to nic innego, jak espresso z większą ilością wody. Dodaje się do niej trzykrotnie więcej wody. Jest ona zdecydowanie delikatniejsza od espresso. Americano serwowana jest w naczyniu większym niż 150 ml. Niekiedy podawana jest w kubku. Jej przyrządzenie to nic innego jak dodanie gorącej wody do espresso.

Cafe Latte i Latte Macchiato

Cafe Latte znane jest niemalże każdemu. Zyskało popularność na całym świecie. Kawa ta jest łagodna i mleczna. Idealnie łączy się z deserami. Po tę kawę warto sięgnąć, gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego. Podawana jest w specjalnych, wysokich szklankach. Latte Macchiato różni się od Cafe Latte kolejnością dodawania składników. Jednakże jest równie delikatna i smakowita.

Większość kaw jest na bazie espresso. Każda z nich to odmienny, wyjątkowy smak. Wymienione zostały podstawowe kawy. Jest jednak ich znacznie więcej. Warto jednak poznać wszystkie, nie tylko z nazwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *