Czym kierować się przy wyborze kawiarki?

Aromatyczne espresso to przyjemność sama w sobie. Kawa Espresso jest podstawą do przygotowania innych kaw. Gwarancją dobrze przyrządzonej kawy w domu jest kawiarka. Jest ona nie tylko tania, ale również prosta w obsłudze. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kawiarek. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Z czego składa się kawiarka?

Podstawowe elementy to:
-lejek z sitkiem
-zbiorniczek na gotową kawę, znajdujący się na górze
-zbiorniczek na wodę, znajdujący się na dole.

Jaką kawiarkę wybrać?

Kawiarki różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane, także wielkością, kolorem oraz wyglądem. Do wyboru mamy kawiarki stalowe oraz aluminiowe. Te drugie wykonywane są tylko z certyfikowanego materiału. Wbrew panującej opinii nie zagrażają naszemu zdrowiu. Występują kawiarki produkowane ze stali i aluminium jednocześnie. Niekiedy przyrządzona w nich kawa, może smakować inaczej, co nie każdemu zasmakuje.

Wielkość ma znaczenie

Przy wyborze kawiarki, warto zastanowić się nad jej wielkością. Przede wszystkim, ile osób w domu pije kawę. Jeżeli wybierzemy zbyt duże urządzenie, a rano parzymy tylko jedną kawę, może okazać się, że reszta się zmarnuje. Producenci na opakowaniach uwzględniają informacje, ile espresso możemy zaparzyć za jednym razem.

Techniczne kwestie również bardzo istotne

Wyróżniamy kawiarki:
-elektryczne
-na kuchenki gazowe
-na kuchenki indukcyjne

Powyższe kawiarki różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale także budową oraz wyglądem. Zastanawiając się nad wyborem, musimy wziąć to pod uwagę, gdyż nie każda z tych kawiarek sprawdzi się w określonych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *